Loading
+90 212 274 44 62 | info@ozsezikli.com |

SeeMee

SeeMee Sanal Gerçeklik Rehabilitasyon Sistemi

SeeMe bilgisayar bazlı, yenilikçi, geniş kapsamlı, egzersiz ve tanı amaçlı kullanılan bir rehabilitasyon sistemidir. Rehabilitasyon sürecine yardımcı olmak ve hastanın elde ettiği gelişmeyi takip edebilmek üzere dizayn edilmiştir. Denge, koordinasyon, kas kuvveti, eklem hareket açıklığı, reaksiyon süresi ve hafıza gibi pek çok öğe üzerinde olumlu etkileri vardır. Sistem güncellendikçe tedavide kullanılan uygulamalar da artmaktadır. SeeMe Microsoft’un Kinect teknolojisini kullanmaktadır.

SeeMe sisteminin en büyük avantajı, klinisyenin uygun gördüğü farklı uygulamalar aracılığı ile kişinin rehabilitasyon ihtiyaçlarına ve hedeflerine, ilgi alanlarına göre adapte edilebilir olmasıdır.

SeeMe MANAGER

SeeMe Manager, sadece hastaların verilerini saklamakta kullanılan bir araç değildir. Parametrelerin ayarlanmasıyla hastalara özel tedavi şeklinin planlanmasını sağlar ve ayrıca tedavi sonuçlarını hedefe ulaşılması açısından değerlendirir.

SeeMe OYUNLARI

SeeMe sistemi içerisindeki bütün terapatik oyunlar birçok parametre ve seviye sunar. Bu sayede terapistler hastalara pozitif hissedebilecekleri, motive olabilecekleri, kendilerine güvenlerinin artabileceği ve aynı zamanda zorlanabilecekleri tedaviler hazırlayabilmektedirler. Herhangi bir araç veya ekipmanı giymeye, tutmaya veya takmaya gerek duyulmaz – Hastalar neredeyse bir rehabilitasyon seansı içinde olduklarını unutmaktadırlar.

SeeMe SİSTEMİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ

SeeMe Sistemi, oyunlar aracılığı ile aktif bir eğitim ve rehabilitasyon süreci sağlarken, hastaların rehabilitasyon süreçlerinde motivasyonlarını kaybetmemeleri yönünde yardımcı olur. Sistem, rehabilitasyon egzersizlerini yapmakta olan hasta ve terapist arasında bir feedback ( geri bildirim ) döngüsü oluşturur. Eş zamanlı olarak, terapist hastanın performansını monitorize bir şekilde gözlemleyebilmekte ve iyileşme gereksinimlerine uygun oyun parametrelerini ayarlayabilmektedir.

KIŞIYE ÖZGÜN DETAYLI AYARLANABİLME İMKANI

Her egzersiz, hastanın tedavisi için gereksinim duyduğu doğrultuda kişisel olarak özelleştirilebilmektedir. Tüm bu ayarlar, hastanın performansı sırasında eş zamanlı olarak yapılabilmektedir.

ÇOK ÇEŞİTLİ UYGULAMALAR

SeeMe, rehabilitasyonun tüm alanlarına yönelik birçok terapatik yaklaşım sunar.

İSKELET SİSTEMİ:
 • Hareket açıklığı
 • Kuvvet
 • Endurans
 • Fitness ve kardiyovasküler dayanıklılık
DENGE
 • Gövde ve postür kontrolü
 • Antisipatuar postürel cevaplar
 • Uyaranlara uygun reaksiyonlar ve önceden ayarlanmış/rastgele oluşan denge bozucu yanıltmalar
 • Orta hat ( denge Noktası ) algılaması
NÖROLOJİK
 • Hareket kalitesi
 • Hareket farkındalığı ve propriyosepsiyon
 • Bilateral hareket
KOGNİTİF
 • Hafıza
 • Algı
 • Planlama ve fonksiyonları yönetme
İLGİ ÇEKİCİ AKTİVİTELER

SeeMe içinde yer alan tüm hedef-oyunlar, birçok parametre ve seviye sunmaktadır. Bu seçenekler sayesinde terapistler, hastalara pozitif duygular ve motivasyon sağlayan, kendilerine güven kazanırken aynı zamanda zorlandıkları tedaviler hazırlayabilmektedirler. Herhangi bir araç veya ekipmanı giymeye, tutmaya veya takmaya gerek duyulmaz – Hastalar neredeyse bir rehabilitasyon seansı içinde olduklarını unutmaktadırlar.

DETAYLI RAPORLAMA VE ARASTIRMA YAPMA İMKANI

Sistem tarafından sağlanan biofeedback, gerek tedavi esnasında, gerek sonrasında uzun süreli olarak hastalara güçlü bir farkındalık kazandırmaktadır. Terapist tedavi gidişatıyla ilgili objektif sonuçlar elde edebilmektedir. Bununla birlikte sistem, kompansasyon hareketlerini, hareket açıklığını, zamanlarını, ekstremiteler arasındaki açı ilişkilerini saptayabilmektedir.

SeeMe software, terapiyle ilgili belgelendirme yapabilmektedir. Kayıtlı olan belgeler, hangi hastanın hangi parametrelerde nasıl sonuçlar elde ettiğiyle ilgili bilgi sağlamaktadır. Bu belgelendirme, tedavi başarısını objektif olarak değerlendirme ve klinik sonuçları destekleme yönünde kullanılabilmektedir.